Máta peprná MENTHA PIPERITA

 listy (Folium menthae piperitae) nebo kvetoucí nať (Herba menthae piperitae)

unnamed (1).png

Máta peprná léči a předchází zánětu plic - primárnímu problému koronaviru

borsmenta-0512.jpeg

Složení máty peprné

Listy obsahují silici (1 až 2,5%) s hlavními složkami mentholem (asi 50% z obsahu všech silic), menthonem (asi 10%), menthofuranem, sabinem, piperitonem a dalšími a dále asi 5 až 6 % tříslovin, hořčiny a flavonoidy. Mentha piperita L. se společným názvem „máta peprná“ je jednou z nejdůležitějších léčivých rostlin. Tato rostlina patří do čeledi Lamiaceae, řád lamiales. Tato rostlina je přirozeným hybridem máty peprné (M. spicata L.) a vodní máty (M. aquatica L.). Má následující obecné vlastnosti: antioxidační, antimikrobiální, antivirové, proti záchvatům, protinádorové, antialergické, protirakovinné, ANTIKOAGULAČNÍ proti zánětům dýchacích cest, analgetické.

Výzkum čínských vědců v oblasti buněčné struktury koronaviru

Čínští vědci po měsících přišli na princip, jakým koronavirus napadá lidské buňky. Na výzkum byl použit speciální kryoelektronový mikroskop, díky kterému se jim podařilo otevřít mikroskopický svět buněk a pozorovat jak koronavirus způsobuje onemocnění COVID-19 s napadením jednotlivých buněk. Virus SARS-CoV-19 se do buněk dostává pomocí receptoru z enzymu angiotensinu konvertázy (ACE2) spojený s aminokyselinovým transportérem. Tato skutečnost doposud nebyla známa. Výsledky této práce byly publikované ve špičkovém časopise Science. Virus sám o sobě nedokáže přežít a po několika hodinách až dnech umírá (podle podmínek - záleží hlavně na vlhkosti a teplotě vzduchu, případně na záření, které oslabuje lidskou imunitu a tím je lidský organismus více ohrožen zánětem plic, což způsobuje koronavirus). Rozmnožovat se dokáže až v napadených buňkách!

Proč má někdo vážné příznaky a někdo ne?

RNA virusu, v které je uložena genetická informace se na ACE2 váže prostřednictvím vázací domény RBD. Zajímavým zjištěním je, že někteří lidé mají hladinu ACE2 v plicích vyšší než jiní, kdy i toto může být důvodem, proč se u nich můžou projevit vážnější symptomy ústící až do silného zápalu plic, tedy degenerativního ZÁNĚTU PLIC zatím co jiní pociťují jen mírné příznaky. Dle mých zjištění jako vystudovaný cytolog Zdravotně sociální fakulty, kdy jsem čerpal své poznatky z vědeckých publikací, jsem přesvědčen, že látky MENTHA PIPERITA - máty peprné - silice mají velmi široké spektrum biologických vlastností, jako jsou účinky PROTIZÁNĚTLIVÉ, zklidňující, antinociceptivní, antioxidační, psychotropní, expektorační. Vzhledem ke své multifunkčnosti mají nezastupitelnou roli v medicíně a aromaterapii. Některé složky silic působí jako „vypínač“, interferují s translokací protonů přes membránové váčky a blokují fosforylaci adenosin-difosfátu, čímž narušují primární energetický metabolismus bakteriální buňky. Silice – obsahující jako funkční skupinu fenolický alkohol nebo aldehyd – narušují membránu mikroorganismů! Některé sloučeniny zasahují do enzymatických pochodů buněk potlačením enzymatické aktivity nebo zastavením produkce potřebných enzymů, čímž způsobí smrt citlivé buňky - toto by mohlo znamenat, že dojde k zastavení produkce enzymu ACE2 spojeného s aminokyselinovým transportérem, čímž by neměl mít koronavirus (označovaný jako SARS-CoV-19) šanci vejít do buňky, jelikož by neměl možnost se navázat na enzym ACE2 s aminokyselinovým transportérem a mělo by se i zabránit jeho rozmnožování v plicích se zamezením degenerativnímu zánětu plic, tedy primárnímu problému koronaviru! Silice dále inhibují syntézu DNA, RNA, proteinů a polysacharidů v buněčné stěně bakterií. Některé sloučeniny přírodního charakteru mají i více mechanismů účinku najednou a kombinací různých silic dochází k synergismu a zesílení antibakteriální aktivity. Rezistence bakterií k dostupné léčbě se stává globálním problémem. Je proto velmi důležité zaměřit se na studium a vývoj nových účinných léčiv. Jednou z variant je studium přírodních látek, které se pro své léčivé účinky používaly již v dobách, kdy lidstvo nemělo ani povědomí o tom, co je to bakterie či účinná látka. Rostliny obsahují velké množství sekundárních metabolitů, které využívají mimo jiné i k ochraně proti infekcím. Silice v porovnání s dostupnými antibiotiky většinou vykazují nižší antibakteriální aktivitu, ale jelikož často mají odlišný mechanismus účinku, SILICE VYKAZUJÍ ÚČINEK I K REZISTENTNÍM BAKTERIÁLNÍM KMENŮM!

Vše dle vědeckých zjištění s popisem silic z čehož jsem čerpal své poznatky o silici v MENTHA PIPERITA - mátě peprné! Průnik koronaviru do buňky prostřednictvím enzymu angiotensinu konvertázy (ACE2) spojený s aminokyselinovým transportérem potvrzují i laboratorní testy.

proprieta-menta-piperita.jpg
covid-19.jpg

Infektolog z Kliniky infekčních nemocí 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Milan Trojánek uvedl:

"Koronavirus zabíjí zánětem"

Složky obsažené v mátě peprné (viz. výše - Složení máty peprné) zabrání degenerativnímu zánětu plic a plíce z cytologického hlediska tak nezkolabují, tedy nevytvoří se z nich voda, protože máta peprná působí protizánětlivě na dýchací cesty, dle počítačové tomografie, tedy komplexního rentgenu plic:

V případě pacientů s Covid-19 jde o plicní fibrózu po ZÁNĚTU -  kdy dle vědeckých zjištění se máta peprná používá v případě léčby zánětu horních cest dýchacích, nachlazení a chřipce – silice v bylině obsažené usnadňují dýchání, protože uvolňují nadbytečné hleny na sliznicích a působí dezinfekčně.

Máta peprná (MENTHA PIPERITA)

Nehledejme tedy lék na koronavirus ale přírodní lék na primární příčinu koronaviru, což je ZÁNĚT PLIC, který se následně může projevovat mnoha příznaky jako u zápalu plic s bolestmi hlavy z nedostatku okysličení mozku vlivem zánětu plic, dušnosti, pocením, vykašláváním hlenu, průjmem, horečkou, zrychleným tepem a dechem, nechutenstvím atd., kdy musíme posílit především imunitní systém, abychom předešli tomuto degenerativnímu zánětu plic, který způsobí nahromadění tekutiny v plicích. Při nachlazení máta pomáhá uvolnit a odhlenit dýchací cesty, průdušky i plíce. Zmírňuje také příznaky astmatu a senné rýmy. Posílení imunitního systému látkami z máty peprné je účinnou ochranou a prevenci před zánětem plic! Nošení ropušek dle nemocnice na Bulovce je po 20-minutách bezvýznamné i dle  Světové zdravotnické organizace WHOPo dvaceti minutách už rouška nechrání! Koronavirus způsobuje degenerativní zánět plic s mnoha příznaky jako u zápalu plic, kdy na zánět plic je nejúčinnější látkou MENTHA PIPERITA, která zabraňuje zánětu dýchacích cest a posílí imunitní systém s dezinfekčním a antiseptickým účinkem!

Mátový čaj

sušená máta peprná - 2 kávové lžičky s vylouhováním na 15 minut

Když se řekne máta peprná, kdekoho asi jako první napadne nevolnost či problém se zažíváním. Tak samozřejmě, s těmito nešvary si typicky vonící léčivka skutečně dokáže hravě poradit, jenže tím výčet jejích schopností zdaleka není u konce. Vědci jsou toho názoru, že mátový čaj je efektivním řešením při bolestech nebo dokonce i v prevenci mozkové mrtvice, protože funguje srovnatelně s aspirinem / paracetamolem / caffeine, který doporučuje i světová zdravotnická organizace ale účinné látky proti primárnímu problému koronaviru - zánětu plic jsou přímo v přírodním  složení máty peprné:

máta peprná je jedním z nejznámějších protizánětlivých léků na dýchací cesty.

Doporučuji již od 15.3.2020 pijte mátový čaj, kde jsou tyto účinné látky SILICE, které posílí Váš imunitní systém a předejde zánětu plic (lze shlédnout na tomto odkazu 3D prezentace, jak ničí koronavirus plíce zánětem plic), což je primární problém koronaviru a nemusí se v prevenci ani použít farmaceutické přípravky, stačí jen přijímat každý den látky máty peprné v mátovém čaji 3x denně a předejdete zánětu plic, mátový čaj není lékem na koronavirus ale látky MENTHA PIPERITA jsou účinnou prevenci a ochranou před primárním problémem koronaviru a tím je zánět plic, tak jak uvádějí vědecké studie o mátě peprné jako nejstarší a nejúčinnější látce "Afroditina koruna" na záněty dýchacích cest s dezinfekčními a antiseptickými účinky a posílením imunitního systému, kdy SILICE blokuje enzymy pomoci kterých se koronavirus dostává do buňky!

Doporučuji tedy všem mimo novorozencům a kojencům:

Pití mátového čaje jako prevenci a ochranu před zánětem plic s posílením imunitního systému, jelikož máta peprná působí dezinfekčně a protizánětlivě!

ncov.jpg
550.webp
virus.jpg
koronavirus.jpg

V pořádku! Zpráva byla odeslána.