top of page

Interierové technologie s propojením všech zařízení ve Vaši domácnosti se zaměřením na bezpečnost a ochranu Vašeho soukromí

Návrh designu Vašeho interiéru pro nejlepší umístění zařízení bez dopadu na zdraví použitou technikou

Internet věcí

Všechna Vaše zařízení propojíme

s Vaším mobilem na internet

a zdravotně zabezpečíme

Nejlepší řešení propojení interierové techniky. Připravíme návrh interiéru s optimálním přípojením všech zařízení. Všechna zařízení jsou napojena na speciální server se zaměřením na bezpečnost a ochranu Vašeho soukromí. Získáváte vlastní web, kde kontrolujete tato zařízení. Hlavní důraz u bezdrátové komunikace je kladen na zabezpečení všech připojených zařízení ve Vaši domácnosti tak, aby nedocházelo k nežádoucím vlivům signálu a byla zaučena maximální ochrana zdraví použitou technikou!

Chytrá domácnost

 

Chytrá domácnost (SmartHome) sdružuje chytré pomocníky do vaší domácnosti. Nastavte si pokojovou teplotu na termostatu pomocí mobilního zařízení, měňte intenzitu světla, vybudujte kamerový zabezpečovací systém, dálkově ovládejte zásuvky, či webkamery. 

K dispozici jsou aplikace pro iOS, Android i Windows Phone. Důležitým benefitem systémů chytré domácnosti (SmartHome) je vytváření schémat a spouští, které učiní celou sekvenci akcí po vašem jediném příkazu.

 • Schéma "Odchod z domova" například vytvoří spoušť, která vypne světla, zamkne zámky a sníží teplotu termostatu.

 • „Ráno“ se postará o automatické roztažení žaluzií, spuštění rychlovarné konvice, zapnutí termostatu atd.

 • „Příchod“ rozsvítí světla na příjezdové cestě, když se blížíte k domu, odemkne dveře bez hledání klíčů a zapne termostat.

 • Schémata si můžete vytvořit a pojmenovat libovolně, aby přesně vyhovovala vašim potřebám a vlastněným zařízením

 

Apple domácnost

 

Aplikace Apple HomeKit slouží pro sdružené ovládání chytrých spotřebičů přímo z displeje vašeho iPhonu, iPadu či iPodu touch.

 • Mnoho různých zařízení – na výběr je vše od termostatů, přes kamery a zámky až po elektroinstalaci.

 • Hlasové ovládání – s využitím Siri můžete dokonce schémata ovládat i hlasem

 

Inteligentní osvětlení

 

Inteligentní osvětlení zprostředkuje skutečně jednoduché nastavení veškerých parametrů, které provedete pohodlně přímo z displeje svého telefonu nebo tabletu doma i vzdáleně přes internet.

 • Světlené zdroje – jednotlivé žárovky a zářivky, které namontujete do stávajících svítidel.

 • Svítidla – kompletní svítidla pro položení na stůl, poličku, montáž na zeď či připevnění na strop.

 • Příslušenství – základové jednotky pro snadné seskupování svítidel a ovládání jejich většího množství.

 

Inteligentní elektroinstalace

 

Zásuvka na dálkové ovládání přes WiFi je užitečné zařízení, se kterým budete kontrolovat svou domácnost prakticky odkudkoli.

 • Snižte spotřebu elektřiny – WiFi zásuvku spárujete se svým chytrým telefonem a pomocí aplikace ovládáte spotřebiče, naplánujete si jejich vypnutí a zapnutí či sledujete spotřebu energie.

 • Vzdálené ovládání – pomocí připojení k internetu pohodlně vypnete žehličku nebo klimatizaci, na kterou jste při odchodu zapomněli.

 • Simulace přítomnosti – ztlumte na dálku světlo dětem v pokoji nebo třeba nasimulujete, že jste doma, i když nejste.

 

Chytré termostaty

 

Bezdrátové termostaty jsou chytrá zařízení, která vám pomohou k úsporám za energii díky efektivnějšímu vytápění.

 • Ovládejte teplotu odkudkoli – vše lze nastavovat přes aplikaci ve smartphonu nebo internetový prohlížeč, a to odkudkoli.

 • Jedno centrální řešení – sady pro regulaci topení s centrální krabičkou dokáží obsluhovat velké množství topení pro nezávislé řízení různých zón ve větších objektech

Umíte si představit, že byste na dálku vypnuli žehličku, před návratem z pracovní cesty si doma aktivovali topení, viděli, kdo se pohybuje na vašem pozemku, nebo rozsvícením nasimulovali, že jste doma, i když nejste? Pokud ano, tak vězte, že řeč není o žádném sci-fi filmu, ale o koncepci chytré domácnosti, která je dostupná doslova pro každého. Jaké jsou její možnosti a jak se liší bydlení v chytré domácnosti od té obyčejné?

  

Chytré technologie

 

Chytrá domácnost není jen na efekt. Jejím cílem je zvýšit váš komfort při běžných činnostech, bezpečnost a také úsporu peněz vynaložených na chod domácnosti.

 

Co vám přinese chytrá domácnost?

 • Automatizaci domácích činností

 • Regulaci spotřeby energie

 • Monitorování členů domácnosti i nezvaných hostů

 • Zvýšení vašeho bezpečí a pohodlí

Jednou z lákavých vlastností inteligentní domácnosti je možnost ovládání nejen z centrální ovládací jednotky, ale i přímo z displeje telefonu nebo tabletu. A to buď z gauče ve stejné místnosti nebo třeba z jiného kontinentu. Ovládání probíhá v mobilních aplikacích vyvíjených speciálně pro jednotlivé platformy. Pro operační systém iOS slouží aplikace Apple HomeKit, která sdružuje ovládání inteligentních spotřebičů z iPhonu, iPadu či iPodu Touch.

Na váš povel čekají inteligentní termostaty, monitorovací kamery, zámky dveří, ale i systém elektroinstalace. A s využitím chytré asistentky Siri můžete dokonce jednotlivá schémata ovládat i hlasem!

 

Měňte schéma osvětlení na dálku

 

Oblast, ve které se chytré technologie dokážou efektně předvést, je osvětlení. Hlavní roli zde hrají chytré žárovky, které umějí vytvářet efekty pro speciální příležitosti. Ráno vás v nastaveném čase vzbudí pomalým rozsvěcováním a při vaření důkladně osvítí pracovní desku. Při romantické večeři ozvláštní atmosféru tlumeným osvětlením, a když relaxujete, nabídne vám přirozené, teplé bílé světlo. 

 

Můžete si nastavit jednotlivé scény, kdy se v místnosti rozsvítí několik vybraných svítidel najednou. V nočním režimu vám tlumená světla aktivovaná detektorem pohybu zajistí bezpečný pohyb po bytě, když jste rozespalí. A zůstanete-li v práci dlouho do noci, světla s pomocí časovače nasimulují vaši přítomnost. Nezvané hosty odradí tím, že se ve stanovených intervalech rozsvěcují a zhasínají.

Bezpečnost i větší úsporu peněz dokáže zajistit inteligentní elektroinstalace. S chytrou zásuvkou máte v rukou zapínání či vypínání domácích spotřebičů, jejich programování na míru nebo monitoring jejich stavu. Na dálku si můžete kupříkladu vypnout přenosnou klimatizaci či žehličku, na které jste při odchodu zapomněli. 

 

Chytré vytápění se snížením nákladů

 

Chytré ovládání má svůj význam i v systémech vytápění a klimatizace. Nastavte si na chytrém termostatu požadovanou teplotu v každé místnosti zvlášť a v různých časech dne nebo dnech v týdnu. Takto je možné obsluhovat i značné množství topidel ve velkých objektech. Tímto způsobem snížíte provozní výdaje, z čehož bude mít vaše peněženka nepochybně radost.

Bezdrátové zabezpečení majetku

 

GSM alarm je ideální pro zabezpečení domu, bytu, kanceláře, garáže, dílny, chaty nebo obchodu.

 • Víte o každém pohybu – detektor pohybu s GSM alarmem vás informuje SMS zprávou nebo přímým vytáčením předvolených čísel. 

 • Obsluha odkudkoli – alarm lze dálkově ovládat standardním ovladačem nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu.

 • Komplexní zabezpečení – přidávat lze další pohybová čidla, snímače kouře, sirény apod.

 

Kamery

 

Pokud chcete mít na dálku vizuální přehled o tom, co se děje u vás doma, pořiďte si chytrou videokameru a rozšiřte tak systém zabezpečení.

 • Domácnost jako na dlani – s inteligentní kamerou můžete na dálku sledovat i poslouchat dění v reálném čase.

 • Spousta rozšiřujících funkcí – k dispozici je například i termokamera či služba rozpoznávání obličeje, takže máte dokonalý přehled o každém příchozím členovi domácnosti.

 • Volba je na vás – nahrávání může být kontinuální i spuštěné detektorem pohybu.

 • Noční vidění – váš monitoring nezastaví ani zhoršené světelné podmínky či tma.

 

Meteostanice

 

Chytré meteostanice vám dodají informace o počasí, větru, kvalitě vzduchu a poskytnou mnoho dalších užitečných funkcí. Ty následně zobrazí přímo na displej telefonu, abyste si mohli naplánovat aktivity v předstihu.

 • Vše přehledně na displeji – sledujte na svém telefonu počasí, sílu větru a kvalitu vzduchu doma i venku.

 • Výsledky v reálném čase – přímo na vašem telefonu, kdykoli si vzpomenete.

 • Snadné plánování – díky přehledným grafům a předpovědi na několik dní dopředu si můžete snadno naplánovat veškeré aktivity.

 

Připojení

 

 • GSM – v zabezpečovacích systémech, slouží pro volání na zvolená čísla nebo zasílání SMS.

 • WiFi – pro připojení k domácí síti, internetu, základovým jednotkám a vzdálené ovládání prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů atd.

 • Bluetooth – pro přímé připojení k telefonům, tabletům nebo specializovaným základovým jednotkám a vzdálené ovládání, nevýhodou je nižší dosah oproti WiFi.

 • Z-Wave – systém se specializovanou základovou jednotkou, která využívá samostatné bezdrátové připojení a infrastrukturu typu Mesh pro spolehlivé a nerušené spojení, otevřený protokol, kompatibilita mezi základnou a výrobky různých značek však není 100%, záleží vždy na konkrétním produktu.

 • ZigBee – systém se specializovanou základovou jednotkou, která využívá samostatné bezdrátové připojení pro spolehlivé a nerušené spojení, využívá například systém Philips Hue.

SmartHome sdružuje chytré pomocníky do vaší domácnosti. Nastavte si pokojovou teplotu na termostatu pomocí mobilního zařízení, měňte intenzitu světla, vybudujte kamerový zabezpečovací systém, dálkově ovládejte zásuvky, či webkamery. 

K dispozici jsou aplikace pro iOS, Android i Windows Phone. Důležitým benefitem systémů chytré domácnosti (SmartHome) je vytváření schémat a spouští, které učiní celou sekvenci akcí po vašem jediném příkazu.

Zabezpečte svůj majetek

 

V oblasti zabezpečení majetku se chytré technologie zabydlují stále více. Bezpečnostní systémy s využitím detektorů pohybu a alarmu dokáží ochránit dům, byt, garáž, ale i chatu nebo obchod. V případě vniknutí nežádoucí osoby dostanete hlášení přímo na svůj telefon, ať už SMS zprávou, nebo vytáčením na předvolená čísla. Budete vědět o každém pohybu na svém pozemku z displeje, přičemž alarm můžete jednoduše ovládat na displeji svého chytrého telefonu.

 

Chytrý systém vám také na dálku zamkne a odemkne dveře či garážová vrata, nebo v součinnosti s meteostanicí a pohonem automaticky zavře okna v deštivém a větrném počasí. Podobné automatizace můžete dosáhnout i s roletami či žaluziemi.

Bezpečnost a ochrana Vašeho soukromí

 

Rozšiřte svůj bezpečnostní systém o chytrou videokameru, která bude monitorovat vaši domácnost, členy rodiny i domácí mazlíčky. Nastavte si nahrávání kontinuální nebo spuštěné detektorem pohybu. Monitoring se nezastaví ani ve tmě, a to díky funkci nočního vidění. Zkrátka o všem, co se u vás doma děje, budete mít přehled za jakýchkoli okolností.

 

Technologie pro připojení

 

Jednotlivé prvky chytré domácnosti fungují na principu několika technologií. Pro připojení k domácí síti, internetu a pro vzdálené ovládání z mobilních telefonů či tabletů slouží WiFi. Využívá se také bezdrátové technologie Bluetooth, která má však oproti Wi-Fi kratší dosah. Další možností jsou systémy se specializovanou základovou jednotkou Z-Wave a ZigBee, které pro spojení využívají samostatné bezdrátové připojení. Pro volání na zvolená čísla nebo zasílání SMS zpráv v zabezpečovacích systémech slouží technologie GSM.

​iStav.eu

Opatovická 18, 110 00 Praha 1

IČ: 70022275

​Tel: +420 234 099 920

Tel: +420 776 149 776

E-mail:  info@istav.eu

V pořádku! Zpráva byla odeslána.

bottom of page